MŮJ PŘÍBĚH, ANEB PROČ JE LACTALIN TAK SKVĚLÝ

 

Můj příběh, aneb proč je LACTALIN tak skvělý a má osobní zkušenost s ním

Bylo mi přibližně 12 let, kdy jsem si začal s chutí nalévat před spaním do malého hrnečku plnotučné mléko. Tenkrát bylo takové kvalitní plnotučné mléko považováno za prémiové zboží, které si naše rodina mohla jen málokdy dovolit, takže jsem si to vždycky moc užíval. Jednalo se o hezké okamžiky, na které dodnes rád vzpomínám a které se mi navždycky vryly do paměti.

Tento rituál jsem přenesl i do své dospělosti, ačkoliv jsem ho malinko obměnil. Každý večer jsem si před spaním dopřával hrnek teplého mléka, doslazený lžičkou medu a dochucený kousíčkem másla s kapkou Baileys. Dospělá verze mé oblíbené pochoutky. Jenže jedné noci se to trochu změnilo…

Jako vždy jsem si dopřál skleničku mléka, tentokrát jsem načal láhev čerstvého mléka. Šel jsem si lehnout, jenže po několika hodinách mě vzbudily příšerné křeče v břiše, do té doby jsem se s ničím takovým nesetkal. Vyhledal jsem toaletu a nepřikládal tomu hlubší význam, napadlo mě tenkrát, že to mělo na svědomí právě to čerstvé mléko. Následující noc se ale situace opakovala, a tak jsem vyměnil své oblíbené čerstvé mléko za trvanlivé od jiného dodavatele.

Dalo by se říct, že se to stalo ze dne na den, přesněji řečeno z noci na noc. Bylo mi jasné, že je něco v nepořádku. Celý život si vychutnávám mléko a nyní již nemohu? To přece nemůže být jen tak, myslel jsem si tehdy.

Během pár týdnů jsem však zjistil, že čerstvý rohlík s taveným sýrem, nebo grilovaný hermelín či tvarohové knedlíky s ovocem mi způsobovaly bolesti až křeče. Najednou jsem byl nucen změnit svůj oblíbený jídelníček. Začal jsem pátrat po příčině a zjistil jsem, že se jedná o laktózovou intoleranci.

Přibližně po roce se ke mně dostal doplněk stravy s obsahem laktázy. Myšlenka, že bych opět mohl konzumovat své oblíbené mléčné výrobky, mě tak nadchla, že jsem tento doplněk stravy vyzkoušel a s chutí jsem si opět začal vychutnávat jídla z mého dětství, která jsem si musel nějaký čas odpírat. Můj život se vrátil do svých požitkářských kolejí.

Vzbudilo to u mě velký zájem o tuto problematiku, a proto bych se chtěl o svoji zkušenost podělit a zkvalitnit život i ostatním. Lactalin můžu opravdu jen doporučit, navíc si každý může vybrat verzi, která mu sedí nejlépe, najdete totiž Lactalin na nízkou, střední i vysokou nesnášenlivost mléčných výrobků.

Pokud se vám také tak těžko smiřovalo s vědomím, že už nemůžete mlsat tak jako dřív a na kafíčku u známých s těžkým srdcem odmítat zákusky i smetanu do kávy, tento doplněk stravy vám hned vrátí dobrou náladu. Věřte mi!

 

Matěj Žaitlik

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Pearl of Health SE